Enjoy Stay in Prag
ZÁRUKA NEJLEPŠÍ CENY

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, null given in /www/doc/www.amigo-hotel.cz/www/inc/banners.php on line 2
ROMANTICKÁ NABÍDKA
Romantický pobyt v krásné Praze.
so book
SVATEBNÍ CESTA
Svatební cesta plná překvapení a naší pozornosti!
so book
DÁRKOVÉ POUKAZY
DÁRKOVÉ POUKAZY
Překvapte Vaše přátele a rodinu!
so book
DLOUHODOBÉ UBYTOVÁNÍ
Zůstaňte déle, získejte slevu 5%!
so book
REZERVACE S PŘEDSTIHEM
Plánujte s předstihem, získejte slevu 10%!
so book
OBCHODNÍ JEDNÁNÍ
OBCHODNÍ JEDNÁNÍ
Při pronájmu prostorů - 10% sleva na ubytování!
so book
Rozbalit
Sbalit
Úvod

O Praze

Praha – historická perla Evropy

Praha je historickou perlou Evropy a bezpochyby patří mezi nejkrásnější a nejnavštěvovanější města světa. Její majestátná a tajemná atmosféra je tvořena množstvím historických památek postavených v románském, barokním, gotickém či renesančním stylu. Charakteristickými rysy městské architektury jsou věže, kostelní špičky a kopule, paláce a měšťanské domy, zelené zahrady, parky a ostrůvky, odrážející se v řece Vltavě, která protéká středem města. Od roku 1992 je historické centrum města zapsáno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. "Stověžatá" Praha je městem plným historie, kultury, hudby a romantiky, kde můžete zažít a vychutnat si jedinečnou atmosféru dob minulých se všemi jejími krásami. Architektonickými skvosty a nejoblíbenějšími památkami Prahy jsou dominantní Pražský hrad s katedrálou svatého Víta, Karlův most, Staroměstské náměstí s orlojem, Václavské náměstí, bývalé „pražské ghetto“ Josefov, Petřínská rozhledna, Vyšehrad a mnoho dalších. Dnešní Praha je však zároveň moderním městem plným života. Jako hlavní město České republiky je také politickým, hospodářským a kulturním centrem země a významným evropským městem, jež láká návštěvníky nejen množstvím architektonických skvostů. Je to místo, kde se koná řada kulturních, společenských a politických události mezinárodního významu a stejně tak je populárním cílem veletrhů a obchodních kongresů.

Pražský hrad s katedrálou sv. Víta

Od 9. století byla tato charakteristická dominanta Prahy sídlem českých knížat a římských císařů a od roku 1918 sídlem prezidentů České republiky. V tomto komplexu církevních, hradebních, obytných a kancelářských budov jsou zastoupeny všechny architektonické styly a období. Pražský hrad je v současné době považován za největší hrad na světě. Katedrála svatého Víta, jejíž stavba byla započata v roce 1344, je vynikajícím příkladem gotické architektury a duchovním symbolem českého státu. Součástí katedrály je také krypta s hroby českých králů a je to také místem, kde jsou uloženy korunovační klenoty.

Karlův most

Nejstarší most přes řeku Vltavu byl postaven v místě mostu Juditina, který byl stržen povodní. Byl založen Karlem IV. v roce 1357 a původně se jmenoval "Kamenný most". Od roku 1870 se jmenuje Karlův most. Karlův most je 515 metrů dlouhý a 10 metrů široký. Na jeho pilířích je umístěno třicet soch a sousoší světců a na obou koncích je most opevněn věžemi.

Staroměstské náměstí

Staroměstské náměstí, nacházející se mezi Václavským náměstím a Karlovým mostem, je považováno za historické "srdce" Prahy. Nachází se na něm skvosty nejrůznějších architektonických stylů jako je gotický kostel Panny Marie před Týnem, barokní kostel sv. Mikuláše nebo pražský orloj, který byl v roce 1410 umístěn na staroměstskou radnici. Ve středu Staroměstského náměstí se nachází památník náboženského reformátora Jana Husa, který byl pro své myšlenky upálen na hranici v Kostnici.

Václavské náměstí

Václavské náměstí, které bylo pro pravidelné konání koňských trhů na jeho prostorách ve středověku původně nazýváno "Koňský trh", je jedním z hlavních náměstí a centrem obchodní a kulturní komunity moderní Prahy. Je to také místo, kde došlo k mnoha historickým událostem, a je též tradičním místem pro demonstrace, oslavy a jiné veřejné akce. Náměstí je pojmenováno po svatém Václavovi, patronovi Čech.

Židovská čtvrť Josefov

Její současná podoba je výrazně ovlivněna rozsáhlými rekonstrukcemi na přelomu 19. a 20. století. Z dědictví pražských Židů, které vznikalo po mnoho století, se dochovalo jen několik nejvýznamnějších budov. Navzdory tomu jsou však tyto stavby nejlépe zachovalým komplexem židovských památek v celé Evropě. Skládá se ze Starého židovského hřbitova a šesti synagog, které jsou, s výjimkou Staronové synagogy, součástí Židovského muzea.

Petřínská rozhledna

Tato 60 metrů vysoká ocelová věž, jejíž stavba byla v roce 1891 inspirována Eiffelovou věží v Paříži, se nachází na vrchu Petříně a skýtá dech beroucí pohled na "stověžatou" Prahu.

Vyšehrad

Vyšehrad byl postaven v polovině 10. století na kopci nad řekou Vltavou. Uvnitř hradu se nachází gotický kostel svatého Petra a Pavla a Vyšehradský hřbitov, který je od roku 1869 pohřebištěm nejvýznamnějších českých osobností uložených v hromadné hrobce zvané Slavín.